Strona głowna  /  Galeria  /  Dzień Ziemi ( ul. Waryńskiego)
Dzień Ziemi ( ul. Waryńskiego)
data dodania: 2022-04-21

Dzień Ziemi - napis - Printoteka.pl | Paper decorations diy, Education,  Classroom

W ten czwartek z okazji „Dnia Ziemi” odwiedziła nas Pani leśnik z nadleśnictwa Gryfice.  Na początku spotkania pani leśnik  zaprezentowała dzieciom swój mundur a następnie opowiedziała nam o swojej pracy, o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Podkreśliła, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających. Podczas spotkania dzieci miały okazję poznać zwyczaje wybranych zwierząt zamieszkujących lasy naszej okolicy , odgłosy , jakie wydają oraz rozpoznawały ich ślady. Podczas spotkania pani leśnik zadawała przedszkolakom wiele pytań i zagadek, z którymi dzieciaki świetnie sobie radziły. Na koniec każdy wykonał pamiątkową pieczątkę oraz odcisnął w plastelinie ślad wybranego przez siebie zwierzęcia.

Strona: 1 2 3