Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi im. Słonia nad Regą
Menu
Strona głowna  /  Galeria

Ważne wydarzenia z życia naszych przedszkolaków

Galeria

               

 

10.06 w naszym przedszkolu został zorganizowany DZIEŃ SPORTU. Przedszkolaki wzięły udział w różnorodnych konkurencjach sportowych. Najważniejsza tego dnia była dobra zabawa i gra fair play. Kazdy przedszkolak stanął na podium i otrzymał nagrodę oraz coś słodkiego . Tego dnia dobre humory nas nie opuszczały. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2022-06-12

Dziś nasze przedszkolaki odwiedziły pszczoły i pana bartnika, który w ciekawy sposób opowiadał o tym jak wygląda ciężka praca pszczół. Poinstruował jak należy opiekować się pszczołami. Wytłumaczył na czym polega produkcja miodu. Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowieści, a następnie oglądały narzędzia pszczelarza niezbędne do pracy. Na zakończenie spotkania dzieciaki miału okazję skosztować miodu.

komentarzy: (0)
data dodania: 2022-06-09

                                                        

 

3.06 w Parku Mijeskim w Trzebiatowie odbyła się  XIX edycja Trzebiatowskich Biegów Przełajowych .  W zwązku z tym, że nałożyły się tego dnia dwie wielkie imprezy :Biegi i Święto 3 Batalionu    - nasze przedszkole reprezontowała w biegach grupa Żabek . Przedszkolaki dały z siebie wszytko . Każdy , kto dobiegł na metę był ZWYCIĘZCĄ :) Wszystkim serdecznie gratulujemy wyników . 

komentarzy: (0)
data dodania: 2022-06-07

                                          

 

Przedszkolaki z grupy Jeżyki z okazji Dnia Dziecka udały sie na wycieczkę do Minii ZOO w Rogozinie " DONKEYSZOT". MIejsce wspaniałe , przyjazne dzieciom jak i rodzicom. Każdy z nas miał okazję pogłaskać zwierzęta, nakarmić oraz dowiedzieć sie z jakiego kraju pochodzą i jak żyją . Oprócz wspaniałych i różnorodnych zwierząt, dzieci miały okazję obejrzec  jajka róznych gatunków, podotykac pióra różnych zwierząt. Dzieci brały udział także w zajęciach sensorycznych oraz mini zawodach sportowych. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2022-06-07

Wojsko żołnierza chłopiec ilustracja wektor. Ilustracja złożonej z arte -  47525880

3. batalion zmechanizowany 7 Brygady Obrony Wybrzeża, dziedziczący tradycje 36 Brygady Zmechanizowanej Legii Akademickiej obchodzi swoje święto. Z tej okazji w piątkowe przedpołudnie odbył się Dzień Otwartych Koszar. Złożono również kwiaty przed pomnikiem upamiętniającym bitwę pod Duniłowicami. W tych uroczystościach uczestniczyły również nasze przedszkolaki. Jednak  nie tylko uczesniczyły one w samej uroczystści, ale miały także możliwość zwiedzenia jednostki, przejechanie się autem wojskowym, czy obejrzenie sprzetu wojskowego.

komentarzy: (0)
data dodania: 2022-06-03

1 czerwca dzieci z przedszkola udały się do parku rozrywki w Pomerani, gdzie świętowały swój dzień. Pomimo deszczowej pogody wszystkim dopisywały humory, bo w "Pomerani" nie ma miejsca na nudę. Największym zainteresowaniem cieszyła się wśród dzieci sala zabaw, gdzie czekało  na nas wiele atrakcji:  liczne place zabaw typu małpi gaj, ale także zjeżdżalnie różnego typu, baseny z kulkami, boiska, trampoliny, automaty oraz mnóstwo innych atrakcji.  Udało nam się również zwiedzić "Wioskę Wikingów", mini zoo oraz salę multimedialną. Dzieci do przedszkola wróciły zmęczone ale bardzo szczęśliwe po dniu pełnym wrażeń.

komentarzy: (0)
data dodania: 2022-06-01

 

 

                                    

1.06.  najstarszą grupę przedszkolną odwiedzili przedstawiciele DPS-u w Trzebiatowie oraz Panie z TOK- u.  Przedszkolaki z grupy Jeżyki miały okazje posłuchać czytanych przez Panie bajek w ramach akcji " Cała Polska czyta dzieciom". Niespodzianką dla przedszkolaków było przedstawienie, zaprezentowane przez  czytających dorosłych z DPS-u w Jarominie " O dzięciołku Kornelku"". Na koniec tego wspaniałego dnia wszyscy razem zatańczyli " Belgijkę". Przedszkolaki otrzymały pamiątkowe medale .

Dziękujemy serdecznie  pani Marzennie Dudek , Karolinie Kurczewskiej oraz pensjonariuszom DPS-u  wraz  z opiekunami za wizytę .

komentarzy: (0)
data dodania: 2022-06-01

Dnia 27.05.2022r. nasze przedszkolaki  z okazji Dnia Matki wystapiły dla Pań  Emerytek w  Trzebiatowskim Ośrodku Kultury .

Niespodzianka bardzo sie udała . Wzruszeń i owacji nie było końca. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2022-05-30

 

 

 

                                                                    

23. maja w naszym przedszkolu gościliśmy aktorów z Teatru Trakt z Wrocławia  z przedstawieniem pt: " Dzidzia" . Przedszkolaki miały okazję poznać głównych bohaterów którymi byli : Czarek i Zuzanna.  Zuzannka zastanawiała się jak powinna sie bawić z tytułową " Dzidzią " ,a w tym postanowili jej pomóc Czarek oraz przyjaciele Kaczka, Pies i Wrona .  Przedszkolaki podczas przedstawienia reagowali śmiechem oraz gromkimi brawami, co świadczyło o tym , że sie dobrze bawili i byli pod wrazeniem gry aktorskiej. 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2022-05-25

 

 

Przez cały tydzień przedszkolaki z grup: Biedronki, Żabki, Skrzaty, Jeżyki, Misie, Pszczólki oraz Kotki  odwiedzały OSP Trzebiatów.Pan Makowski oraz pan Tarnowski opowiadali o  cięzkiej i niebezpiecznej pracy Strażaka. Dzieci miały możliwość obejrzenia sprzętu, zwiedzania remizy  oraz samochodu strażackeigo . 

Dziękujemy serdecznie  panu Pawłowi Tarnowskiemu oraz  Bartoszowi Makowskiemu  za goscinę.

komentarzy: (0)
data dodania: 2022-05-23

W piątek (20.05.2022r.) w Przedszkolu przy ul. Długiej, miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Mianowicie dzieci prezentowały stroje wykonane z worków foliowych, nakrętek, kartonów, butelek, gazet, sznurków, puszek...długo by wymieniać, ponieważ pomysłowość uczestników pokazu przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Każdy strój był przemyślany i wyrażał osobowość modela/modelki. Jury nie było w stanie wyłonić zwycięzców konkursu, ponieważ autorzy strojów wykazali się ogromną kreatywnością. W związku z tym wszystkie dzieci zajęły I miejsce, otrzymując dyplom i upominek. Jednak nie wygrana była najważniejsza, a dobra zabawa, mnóstwo śmiechu i wyobraźnia - i wszystko to miało miejsce podczas pokazu. Był to bardzo mile spędzony czas.
Bardzo dziękujemy rodzicom za przygotowanie dzieci do pokazu eko-mody

komentarzy: (0)
data dodania: 2022-05-20

Niebezpieczne zabawy nad wodą , jest to spektakl w trakcie, którego dzieci dowiadują się, jak niewłaściwe zabawy nad wodą mogą doprowadzić do nieszczęść i zagrożeń. Poprzez niesamowite przygody pirata Kubusia dzieci mogą zobaczyć, jak nie powinny się bawić i dlaczego powinny słuchać dorosłych. Poprzez refleksję początkowo źle postępującego głównego bohatera i naukę mądrego bosmana bajka kończy się szczęśliwie. Dzieci natomiast na długo zapamiętają wskazówki dotyczące bezpiecznego spędzania wolnego czasu.

komentarzy: (0)
data dodania: 2022-05-18

Dnia 12.05.2022 r. odbyła się wycieczka do Parku Rozrywki POMERANIA. Niestety pogoda nam nie sprzyjała, dzieci mogły skorzystać tylko z atrakcji znajdujących się w hali, ale i tam znalazły to co "tygryski lubia najbardziej": ścianki wspinaczkowe, zjeżdżalnie, trampoliny, statek piracki - a w nim "tajemne przejście", baseny z kulkami, tory przeszkód, plecione tunele. Dzieciaki były bardzo zadowolone, jak również wymęczone :)
Magiczne miejsce, w którym nawet dorośli czują się jak dzieci...:)

komentarzy: (0)
data dodania: 2022-05-12

 

Baszta Prochowa (Baszta Kaszana) w Trzebiatowie - Pomorze Zachodnie Travel

Dnia 11.05.2022r. odwiedziła nas Pani Ewa Fudała , członkini koła przewodników PTTK „Baszta Kaszana”. Pani Ewa opowiedziała nam na czym polega jej praca, następnie w bardzo przystępny sposób zapoznała dzieci z wybranymi zabytkami i ciekawostkami naszego miasta. Na koniec naszego spotkania dzieci wysłuchały legendy o „Baszcie Kaszanej” oraz wykonały pamiątkowe zdjęcie. Serdecznie dziękujemy za pouczającą wizytę.

komentarzy: (0)
data dodania: 2022-05-11

Świece parafinowe - CARAMEL Warsztaty i Eventy Artystyczne

W poniedziałek, 10.05.2022 r., Przedszkolaki wzięły udział w warsztatach,podczas których samodzielnie wykonały świece żelowe.Dzieci miały do dyspozycji piasek w różnych kolorach, kamyczki, muszelki i inne ozdoby: serduszka, okulary, kwiatki, kotwice,  a nawet malutkie kaczuszki czy… ufoludki! Dzięki nim każdy mógł zaprojektować wygląd swojej świecy według własnego pomysłu.

Na początku Dzieci wsypywały do szklaneczek  piasek w czterech dowolnie przez siebie wybranych kolorach, a następnie wybierały i układały na piasku podobające się im ozdoby.
Na końcu Panie prowadzące warsztaty zalały świece ciepłym żelem, co wywarło na wszystkich duże wrażenie!

komentarzy: (0)
data dodania: 2022-05-10

W piątek (06.05.22r.) mieliśmy niesamowitą przyjemność zwiedzać zabytki i charakterystyczne miejsca naszej miejscowości. Pomimo zmęczenia dzieci były zachwycone i zaciekawione naszą wycieczką. Wykazały się również wiedzą dotyczącą zabytkowych budowli - co napawa dumą. Co tu dużo pisać....zapraszamy do obejrzenia fotorelacji :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2022-05-06

 

                                                                      

 

Przedszkolaki z grupy: Jeżyki, Biedronki oraz Gumisie  udały sie do Gryfic na przedstawienie teatralne. 

Baśń „ Piękna i Bestia” przedstawiona została przez młodych artystów z Narodowego Teatru Edukacji. Kolorowa choreografia, piękna oprawa muzyczna pozwoliła przenieść się przedszkolakom w świat ciekawych, strasznych i bardzo zabawnych postaci. Dzięki tej bajce dzieci zapamiętały , że „ najpiękniejsze jest to co niewidoczne dla oczu”. Nie liczy się to jak wyglądamy , ale to co mamy w sercu .

komentarzy: (0)
data dodania: 2022-05-05

29 kwietnia odbyła się w naszym przedszkolu uroczysta akademia z okazji Dnia Flagi i Święta Konstytucji 3 Maja. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego. Następnie każda z grup przedstawiła piosenki i wiersze o tematyce patriotycznej. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2022-05-01

 

 

 

 

 

22 kwietnia 2022r. został rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszą PALMĘ WIELKANOCNA  organizowany przez Trzebiatowski Ośrodek Kultury . Palmy zostały ocenione podczas Międzynarodowych warsztatów pisankowych. Jury wybrało najpiękniejsze palmy. Podczas oceniania uwagę zwracano na samodzielność wykonania i zdobienia palmy oraz na to aby elementy zdobień wykonane były z naturalnych elementów.

Kategoria Przedszkola prace grupowe:

I miejsce- Grupa Biedronki,

II miejsce- Grupa Żabki,

III miejsce-Grupa Jeżyki,

III miejsce- Grupa Misie,

Wyróżnienie: Grupa Gumisie.

 

Prace indywidualne:

I miejsce- Wiktor Śliwiński

II miejsce-Wojtek Burak

II miejsce- Nadia Sołtysiak

III-Wojtek Tarka

Wyróżnienia: Alicja Golczyk, Leon Celiński, Mikołaj Dębicki.

 

WSZYSTKIM SERDECZNIE GRATULUJEMY :) 

komentarzy: (0)
data dodania: 2022-04-25

 

 

 

23. kwietnia obchodzimy DZIEŃ KSIĄŻKI.

"Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich (Międzynarodowy Dzień Książki, Światowy Dzień Książki) – doroczne święto organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. Dzień ten po raz pierwszy obchodzono w 1995 roku." ( informacje z wiklipedia)

Z tej właśnie okazji odwiedziły nas panie z Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury i w fantastyczny sposób przeczytały nam literaturę J.Brzechwy oraz J.Tuwima. Panie zachęcały dzieci do odwiedzin w bibliotece i założenia karty małego czytelnika . 

DZIĘKUJEMY SERDECZNIE PANI ANNIE RZEPECKIEJ, KAROLINIE KURCZEWSKIEJ oraz  MARZENNIE DUDEK 

za wizytę i wspaniałą współprace .

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2022-04-25

Dzień Ziemi - napis - Printoteka.pl | Paper decorations diy, Education,  Classroom

 

W ten czwartek z okazji „Dnia Ziemi” odwiedziła nas Pani leśnik z nadleśnictwa Gryfice.  Na początku spotkania pani leśnik  zaprezentowała dzieciom swój mundur a następnie opowiedziała nam o swojej pracy, o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Podkreśliła, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających. Podczas spotkania dzieci miały okazję poznać zwyczaje wybranych zwierząt zamieszkujących lasy naszej okolicy , odgłosy , jakie wydają oraz rozpoznawały ich ślady. Podczas spotkania pani leśnik zadawała przedszkolakom wiele pytań i zagadek, z którymi dzieciaki świetnie sobie radziły. Na koniec każdy wykonał pamiątkową pieczątkę oraz odcisnął w plastelinie ślad wybranego przez siebie zwierzęcia.

komentarzy: (0)
data dodania: 2022-04-21

W piątek obchodziliśmy w naszym przedszkolu przypadający na 2 kwietnia Międzynarodowy Dzień Świadomości Autyzmu. Na tą okazję dzieci ubrały się na niebiesko. Niebieski kolor jest symbolem nadziei i akceptacji. W grupach przedszkolnych dzieci brały udział w zajęciach edukacyjnych, tworzyły wspólne "niebieskie" plakaty. Dowiedziały się, jak ważnym jest akceptowanie inności, dlatego że tak naprawdę każdy z nas jest inny. Uwiecznieniem tego dnia był wspólny marsz z niebieskimi balonami pod hasłem "Na niebiesko dla autyzmu". W ten dzień nauczyliśmy się dużo o otwartości, przyjaźni i tolerancji.

komentarzy: (0)
data dodania: 2022-04-03

PANI WIOSNA - 20 elementów - Układaj puzzle za darmo na Puzzle Factory

 

21 marca dzieci ze wszystkich grup uroczyście powitały nową porę roku Wiosnę, zaś pożegnały Zimę. Barwnym korowodem wspólnie z kwiatami i bębenkami, przemaszerowały ulicami naszego miasta - skandując hasła: „Wiosno przyjdź - Zimo odejdź". W przedszkolu pojawiła się Pani Wiosna – kolorowa i radosna. Przedszkolaki zaśpiewały dla niej piosenkę i razem z nią zatańczyły. Wszędzie wkoło zrobiło się zielono, a słońce zaczęło świecić mocniej. Bardzo się cieszymy, że Wiosnę powitaliśmy. Mamy nadzieję, że Zimę zobaczymy dopiero za rok.

komentarzy: (0)
data dodania: 2022-03-21

  Dzień Skarpetki nie do Pary - Wspieramy Światowy Dzień Zespołu Downa -  ManyMornings.pl

 

Światowy Dzień Zespołu Downa każdego roku obchodzony jest 21 marca. Ustanowiony on został w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Data obchodów tego dnia jest symboliczna, ponieważ osoby z Zespołem Downa mają jeden dodatkowy 21 chromosom. W tym dniu ludzie na całym świecie zakładają kolorowe skarpetki nie do pary – które symbolizują solidarność oraz promowanie praw osób z Zespołem Downa do pełnego uczestnictwa w życiu społecznym.

Nasi przedszkolacy – wraz z pracownikamiprzedszkola– również włączyli się w obchody tego dnia – za co im serdecznie dziękujemy.

komentarzy: (0)
data dodania: 2022-03-21

 

 

 

Matematyki towarzyszy nam każdego dnia i każdy przedszkolak wie, że jest bardzo potrzebna w życiu . Przedszkolaki z ul. Waryńskiego obchodziły Dzień Matematyki. Dzieci uwielbiają  bawić się matematyką :liczyć, segregowa, dodawać , łączyć w pary, przeliczać , tworzyc z figur przecudne ludziki. Jak widać na zdjęciach ,matematyka przyswajana jest  najlepiej poprzez zabawe 

komentarzy: (0)
data dodania: 2022-03-20

Nadszedł marzec a w raz z nim prace ogrodnicze w kąciku przyrodniczym. W grupie "Sówki" dzieci wysiały rzeżuchę, kiełki, sałatę i rzodkiewkę. Zasadziły cebulki, z których urośnie szczypiorek. W kąciku znalazło się również miejsce na fasolę, której wzrost będą obserwować. Już niedługo zakwitą również kwiaty z zasadzonych cebulek kwiatowych. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2022-03-13

Dnia 11.03.2022r. w naszym przedszkolu poprowadziła muzyczno-ruchowe zajęcia pokazowe pani Maria Tomaszewska i Barbara G ałyga.

Maria Zofia Tomaszewska - ukończyła Wydział Wychowania Muzycznego na, a następnie Wydział Rytmiki na Akademii Muzycznej w Gdańsku. Wraz z prof. dr hab. Martą Bogdanowicz w 1993 r. wydała Piosenki na literki do Metody Dobrego Startu.

Jest autorką popularnych w latach dziewięćdziesiątych podręczników do nauki muzyki od klas I-VI wraz z  przewodnikami  metodycznymi. Do książek nagrała wraz   kasety magnetofonowe. W 2003 roku, własnym sumptem wydała śpiewnik "Dzieciaki-śpiewaki". W 2006 lat napisała "Pląsy z długą brodą" (wydawnictwo  Harmonia) , dwa lata później "Kto ty jesteś?" oraz "Serce w plecaku" .W roku 2013 ukazała się książka "Piosenki i zabawy edukacyjne na Bum Bum Rurki/ Boomwhackers", którą napisała z Małgorzatą Miler. W 2016 nakładem Wydawnictwa "Bliżej Przedszkola" ukazała się książka dla dzieci żłobkowych i dzieci młodszych "Kapelusz pełen nut" . w 2016  „Piosenki od A do Z”, w roku 2018 :Mruczący kotek”, (we współautorskie z Joanna Węglarz).

Ukończyła kurs prowadzony przez Edwina Gordona "Improwizuję czyli audiuję-  dla osób kierujących edukacją" oraz kurs doskonalący w zakresie pedagogiki Marii Montessori.

Zajęcia przeprowadzone przez obie panie zrobiły na dzieciach ogromne wrażenie, dzieciaki pokochały nowe utwory od pierwszych chwil.  Po prostu efekt  WOW! Euforia, uśmiechy na twarzy, wołanie o jeszcze, a później prośby o powtarzanie zabawy. Ocena naszych małych recenzentów mówi sama za siebie.

komentarzy: (0)
data dodania: 2022-03-12

                                                  

 

 

8 marca odbyła sie w naszym przedszkolu akademia z okazji - DNIA KOBIET.

Tego dnia każda  kobietka ta  mała jak i ta duża czuła sie wyjątkowo . Każda z grup zaprezentowała swój  występ artystyczny a po akademi , każdy chłopiec z grupy wręczył małej kobietce kwiatek i upominek.

Chłopcy także pamiętali o Paniach , pracujących w przedszkolu. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2022-03-09

W ramach  akcji „Bądź widoczny na drodze” dnia 02.03.2022 odwiedzili nas panowie policjanci z trzebiatowskiego komisariatu policji.  Dzieci w ramach tej akcji otrzymały kamizelki odblaskowe oraz odblaski . Uczestniczyły  w lekcji w trakcie , której utrwaliły informację na temat bezpiecznego poruszania się w pobliżu drogi i przejścia dla pieszych. Dzieci zostały uświadomione również , jak ważne jest noszenie odblasków, zwłaszcza po zmierzchy.

komentarzy: (0)
data dodania: 2022-03-02

O tym, jak ważne mogą być wypowiadane przez nas słowa przekonaliśmy się oglądając teatrzyk pt. „Magia słów” w wykonaniu aktorów teatru Horyzont.

W spektaklu wzięło udział dwóch aktorów, którzy kreowali cztery bajkowe postacie: statecznego i mądrego Króla, wrażliwego i odpowiedzialnego Królewicza, psotnego i wesołego Zająca oraz kłamliwego i podstępnego Rumburaka.

Spektakl ten w atrakcyjny sposób ukazał czarodziejską moc słów: „PROSZĘ, DZIĘKUJĘ, PRZEPRASZAM”. Bardzo ważnym wątkiem wychowawczym była też przestroga dla dzieci, aby nie nawiązywały kontaktu z nieznajomymi, nic od nich nie brały i nie oddalały się od opiekunów.

Przedstawienie bardzo podobało się Przedszkolakom. Dzieci były zafascynowane przygodami aktorów, aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu, z radością oklaskiwały występy gromkimi brawami.

komentarzy: (0)
data dodania: 2022-02-24

 

 

BAL KARNAWAŁOWY! - Przedszkole nr 2 w Tarnowskich Górach

 

W  pierwszy piatek po feriach zimowych nasze przedszkolaki miały okazję przebrać się w wymarzone stroje karnawałowe . Wszystkie dzieci zaprezentowały na balu swoje kreacje. Tego dnia odwiedziły przedszkole : Wróżki, Księżniczki, Motylki, Biedroneczki, Pszczólki, Policjanci, Srtażacy , Piraci oraz bohaterowie kreskówek i filmów animowanych dla dzieci. 

Serdecznie dziękujemy rodzicom za zaangażowanie oraz  przygotowanie przepięknych stroi .

komentarzy: (0)
data dodania: 2022-02-23

Obraz znaleziony dla: światowy dzień kota 2022

17 lutego przypada Światowy Dzień Kota. Z tej okazji oddziały przedszkolne przy ul. Długiej 11 odwiedziły wolontariuszki Zarządu Dróg w Trzebiatowie, pani Dagmara Wolańczyk, która jest również inspektorem do spraw ochrony zwierząt oraz pani Bogumiła Walczak. Panie na co dzień opiekują się i niosą pomoc bezdomnym kotom i psom. Prowadzą interwencje dotyczące dobrostanu zarówno psów, jak i kotów oraz dokarmiają koty wolnożyjące. 

 Podczas pogadanki i krótkiej prezentacji panie przekazały dzieciom wiele cennych informacji dotyczących życia kotów oraz opieki, jakiej wymagają. W podziękowaniu za wizytę dzieci przekazały własnoręcznie zrobione kartki oraz zebraną podczas zbiórki dla bezdomnych kotów karmę, koce i ręczniki. Dzięki takim akcjom dzieci już od najmłodszych lat kształtują w sobie postawy prozwierzęce i uczą się niesienia pomocy bezdomnym zwierzątom. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2022-02-19

                                                                                 

 

 

W ubiegłym tygodniu odbyły się u nas w przedszkolu MOBILNE WARSZTATY CZEKOLADOWE. Tego dnia dzieci miały możliwość dowiedzieć się , skąd się bierze czekolada, jakie są rodzaje  czekolady i jak samkuje każda z nich  . Na koniec warsztatów przedszkolaki tworzyły swoja ulubioną tablliczke czekolady w kształcie serca.

W całym przedszkolu pachniało przepięknie a uśmiech z twarzy dzieci jak i pań nie schodził do końca dnia, bo nic nie poprawia humoru tak -  jak czekolada :) 

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-12-13

Mikołajki na Stadionie Wrocław - PIK - Punkt Informacji Kulturalnej -  Wrocław

 

6 grudnia 2021 roku nasze przedszkole odwiedził św. Mikołaj. Długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach przedszkolaków. Św. Mikołaj został gorąco zaproszony przez dzieci do zabawy, tańca i śpiewu. Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia oraz prezenty zakupione przez Radę Rodziców. Dzieci z ogromną radością zaprosiły św. Mikołaja za rok, obiecując, że czekając na niego będą bardzo grzeczne.

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-12-06

 

 

25.11.2021r, obchodzilismy w przedszkolu "DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA". Miś od wielu lat jest najlepszym  przyjacielem każdego dziecka. To właśnie on zna nasze największe sekrety, ociera łapkami łzy z naszych policzków i jest najlepszym towarzyszem zabaw.  Tgo też dnia , Miś towarzyszył przedszkolakom w każdej aktywności. Został także rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszego misia wykonanego dowolną techniką plastyczną . Prac było mnóstwo i nie sposób było wybrać najpiękniejszą . Każdy miś był jedyny w swoim rodzaju i wyjątkowy . Wszystkie dzieci, które brały udział w konkursie zajęły I miejsce. Dziękujemy serdecznie za udział w konkursie i zapraszamy na kolejne . 

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-11-28

 

11 listopada - Święto Niepodległości - HappyKids | Publiczne i Niepubliczne  Przedszkole Kraków

 

Dziś w naszym Przedszkolu  świętowaliśmy Narodowe Święto Niepodległości. To wyjątkowy czas dla każdej Polki i Polaka.
10 listopada bieżącego roku w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość upamiętniająca te ważne wydarzenie . Z tej okazji dzieci z wszystkich grup oraz pracownicy przedszkola zebrali się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Polaków czas. Wszyscy z powagą i w dużym skupieniu oglądali program artystyczny przygotowany przez dzieci ze starszych  i młodszych  grup przedszkolnych. Po występach artystycznych o godz. 11.11 wszystkie dzieci oraz pracownicy odśpiewali  wspólnie hymn Polski „Mazurka Dąbrowskiego”, zgodnie przesłaniem ogólnopolskiej akcji „Przedszkole/szkoła do hymnu”.

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-11-10

Dnia  5.11.2021r gościliśmy u nas w przedszkolu aktorów z teatrzyku Horyzont i wzieliśmy udział w przedstawieniu teatralnym

pt: " Futerko Jeżyka" .

Głównym bohaterem przedstawienia był Jeżyk Tuptuś . Jeżyk cały czas sie martwił tym, że ma kolce i nie jest tak puszysty i milutki jak jego leśni przyjaciele. Chciał bardzo sie zmienić i dostosować do innych. Przypadkiem trafił na leśnego  Chochlika, który obiecał mu pomoc. Tuptuś tak bardzo chciał zmiany,że z chęcią przyjął pomoc Chochlika nie wiedząc, że ten ma złe intencje. Za pomocą czarodziejskiego zaklęcia Tuptuś zmienił sie w mięciutką , przyjazna owieczkę . W końcu stał sie przyjaznym i lubianym przez wszystkich zwierzątkiem , ale nie przewidział tego , że w związku ze zmianą czeka na niego wiele niezbezpiecznych sytacji. Gdy znajduje się w tarapatach, Tutptus zdaje sobie sprawę , że skóra owieczki nie daje mu takiego bezpieczeństwa jak kolce, które dotychczas miał i były jego bronią. To kolce były najwspanialszym futerkiem i sprawiały , że Jeżyk był jedyny w swoim rodzaju i wyjątkowy. Morał z przedstawienia wypływa taki , że nie warto zmieniać się dla innych. Należy być zawsze sobą ,akceptować swój wyglad a przyjaciele powinni nas akceptować takimi jak jestesmy. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-11-08

Dnia 03.11.2021r. przedszkolaków z ul. Długiej odwiedziła pani leśnik Anna Grabarczyk. Spotkanie rozpoczęło się od zaprezentowania dzieciom munduru, a następnie pani Anna  opowiedziała nam o swojej pracy, o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Podkreśliła, że to my jesteśmy gośćmi w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających. Dzieci miały okazję poznać zwyczaje wybranych zwierząt (sarny, dzika, lisa, łosia, wilka). Dowiedzieliśmy się także, w jaki sposób ludzie mogą pomóc zwierzętom przetrwać zimę i dlaczego niektóre zwierzęta gromadzą zapasy, a inne zapadają w sen zimowy. Dzieci były bardzo zaintresowane pogadanką i zadawały mnóstwo pytań. Pani leśnik obdarowała nas materiałami dydaktycznymi, które pozwoliły przyswoić poznaną wiedzę. Serdecznie dziękujemy pani Annie za wizytę. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-11-03

Pod koniec pażdziernika w naszym przedszkolu gościliśmy Panią dietetyk Dr Maję Czeriwińską - Rogowską . 

Pani Maja przypomniała przedszkolakom w jaki sposób należy jeść aby być zdrowym. Dzieci przeanalizowały piramidę żywienia  i stwierdziły, że jednak za dużo jedzą słodyczy a za mało sie ruszają . Pani Maja zwrócila dzieciom uwagę, że bardzo ważne są  zabawy na świeżym powietrzu, różnego rodzaju sporty oraz spacery, które  mają duży wpływ na nasze  zdrowie. Dzieci uświadomiły sobie, że   duże naczenie dla naszego  zdrowia ma prawidłowe  odżywianie się, jedzenie urozmaicone, bogate w witaminy oraz wartości odżywcze. Przedszkolaki dały słowo, że z ich tależy bedą znikały w pierwszej kolejności warzywa i owoce . 

Dziękujemy Dr Mai Czerwińskiej - Rogowskiej za wizytę . 

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-11-02

Kolorowa Pani Jesień

 

Konkurs na najpiękniejszy „Kapelusz Pani Jesień” został rozstrzygnięty, prace oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych:

Grupa młodsza 3-4latki

 1 Jadzia Pawelczyk-Skrzaty

2.Oliwia Jakubowska-Misie

3.Aniela Kunda – Skrzaty

 

Grupa starsza 5-6latki

1.Natan Bujalski - Biedronki

2.Lena Saładziak -  Kotki.

3.  Wojtek Burak -  Jeżyki

Komisja Konkursowa miała przed sobą bardzo trudne zadanie, ponieważ wszystkie jesienne kapelusze przygotowane zostały z dużą starannością i troską o szczegóły. W efekcie powstały przepiękne, barwne prace konkursowe. Bardzo dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom za ogromne zaangażowanie.

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-10-27

W dniu dzisiejszym nasze "Biedroneczki" odwiedziły trzebiatowskie muzeum , które zrobiły na nich ogromne wrażenie.  Dzieci z wielkim zaciekawieniem oglądały stałe ekspozycje tematyczne poświęcone historii miasta i okolic. Bogate zbiory etnograficzne, sprzęty codziennego użytku, stroje, narzędzia rzemieślnicze, fotografie, wyposażenie salonu bogatych trzebiatowskich mieszczan z przełomu XIX i XX wieku. Stylowe meble, porcelana, stroje, księgozbiór, dokumenty. Przedmioty z innych epok a największe wrażenie zrobiło na nich wrzeciono i gramofon. Jesteśmy bardzo dumne z naszych "Biedroneczek", które w muzeum spisały się na medal.

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-10-20

 

Dzieci z grupy Jeżyki wraz z Paniami postanowiły przyłączyć się do akcji "Sadzimy krokusową łąkę". 

Wraz ze Stowarzyszeniem Nasze Miejsce przedszkolaki zasadzily ponad 400 cebulek krokusów. 

Teraz z niecierpliwością czekamy na przyjście wiosny aby podziwiać  krokusowa łąkę. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-10-19

 14 października świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Zarówno w oddziałach przedszkolnych przy ul. Długiej, jak i Waryńskiego spotkaliśmy się na uroczystej akademii. Na początku spotkania pani Dyrektor przywitała wszystkich zebranych gości. Następnie mali artyści zaprezentowali występ artystyczny, podczas którego w słowach piosenek i wierszy podziękowali nauczycielom oraz wszystkim pracownikom przedszkola za opiekę oraz wspólnie spędzany czas. Na zakończenie pani Dyrektor złożyła najserdeczniejsze życzenia zdrowia, pomyślności i wielu sukcesów. Każdy pracownik przedszkola otrzymał laurkę wcześniej wykonaną przez dzieci. Ten dzień przyniósł wiele radości wszystkim zebranym. 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-10-16

33 Dzień nauczyciela ideas in 2021 | nauczyciele, edukacja, szkoła

 

Dzień Edukacji Narodowej to wyjątkowe święto dla pracowników oświaty. Nasze przedszkolaki podziękowały swoim ukochanym Paniom i Pracownikom Przedszkola za trud włożony w ich nauczanie i wychowanie. W tym uroczystym dniu przedszkolaki z wszystkich grup  zaprosiły gości na akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Zaprezentowały się najlepiej jak umiały. Nie zabrakło wierszy, życzeń, piosenek, które w całości stworzyły piękne podziękowanie za codzienną troskę, oddanie i serdeczność. Na zakończenie każdy zaproszony gość dostał mały upominek wykonany przy pomocy Pań, które pracują w grupie. Za część artystyczną przedszkolaki zostały nagrodzone gromkimi brawami i smacznymi cukierkami.

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-10-16

Obrazy: Plac Zabaw Dla Dzieci Park | Darmowe wektory, zdjęcia stockowe i PSD

Dnia 07.10.2021r. dzieci z grupy: Jeżyki, Kotki, Żabki Biedronki i Krasnale udały się do parku rozrywki dla dzieci „Pomerania” w Dygowie, gdzie mogły poczuć wakacyjny klimat. Czekały tam na nich przeróżne atrakcje m.in.,  trampoliny, baseny kulkami, zjeżdżalnie, ściany wspinaczkowe, tory przeszkód; czyli to, co dzieci lubią najbardziej. Ten dzień zostanie przez nich zapamiętany na długo, ponieważ dostarczył im wiele radości.

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-10-09

04.10.2021r. gościliśmy w naszym przedszkolu Leśników z Nadleśnictwa Gryfice. Na początku spotkania przedszkolaki miały okazję zapoznać się z mundurem leśniczego  oraz zawodem jaki wykonuje.  Dzieci dyskutowały z panią Anią i panem Markiem o tym, jak należy zachowywać się w lesie, oraz jak   dbać o las i jego mieszkańców.  Podczas spotkania dzieci miały okazję poznać zwyczaje wybranych zwierząt i dowiedziały  się także, w jaki sposób pomóc zwierzętom przetrwać zimę oraz dlaczego niektóre zwierzęta gromadzą zapasy, a inne zapadają w sen zimowy. Na koniec owocnego spotkania dzieci otrzymły pamiątkowe pieczątki, puzzle, kredki oraz materiały związane z lasem. 

Serdecznie dziękujemy przedstawicielom Nadleśnictwa Gryfice Pani Annie Grabarczyk i Panu Markowi Latacz  za bardzo przyjemne i pełne wrażeń spotkanie. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-10-06

5 października gościliśmy w naszym przedszkolu przy ul. Długiej panią policjantkę Powiatowej Komendy Policji w Gryficach – asp. Agnieszką Podgórską. Celem wizyty było przypomnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa. Dzieci utrwaliły podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, numer alarmowy oraz zasady zachowania się podczas spotkania z nieznajomym. Przedszkolaki dowiedziały się, jak bezpiecznie podróżować, jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Pani policjantka przypominała również o konieczności noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe oraz kasku podczas jazdy na rowerze. Dzieci były bardzo aktywne podczas pogadanki, zadawały dużo pytań oraz dzieliły się swoimi doświadczeniami. Wręczenie upominku w ramach podziękowania i wspólne zdjęcie było zwieńczeniem tej pouczającej i miłej wizyty.

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-10-06

LAS I PRZYRODA LEŚNA - SuperKid

Spotkanie z leśnikami Dziś mieliśmy okazję uczestniczyć w zajęciach terenowych z przedstawicielami Nadleśnictwa Gryfice. Panowie opowiedzieli o pracy leśnika, o tym jak ważną rolę odgrywają w naszym życiu drzewa oraz całe lasy. Uwieńczeniem spotkania było zasadzenie naszego grupowego drzewka w ramach ogólnopolskiej akcji #sadziMY . Od dziś z wielkim zainteresowaniem będziemy doglądać naszych drzewek, którym dzieci nadały następujące nazy: Miś, Pszczółka, Kotek, Skrzat, Jeżyk, Biedronka, Żabka

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-10-01

 

30.09. obchodziliśmy w naszym przedszkolu DZIEŃ CHLOPAKA. . Z tej okazji  odbyły się w  grupach tańce, zabawy oraz  każda dziewczynka wręczyła chłopcu prezent niespodziankę . Tego dnia każdy mały chłopiec czuł się wyjątkowo.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-09-30

 

Stickman Ilustracja Gościnnie Czytanie Książek Dla Dzieci Zdjęcia Royalty  Free, Obrazki, Obrazy Oraz Fotografia Seryjna. Image 22618436.

Dzisiaj w przedszkolu obchodziliśmy „Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania”  którego celem jest promowanie wartości, jakie do naszego życia wnoszą książki i ich czytanie. Święto zostało ogłoszone przez Polską Izbę Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się również do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. W tym szczególnym dniu odwiedziły nas panie z biblioteki miejskiej pani : Anna Rzepecka i Dorota Bobik , które przeczytały dzieciom wiele ciekawych książeczek.                              

  W Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania przypominamy, że czytanie dzieciom książek niesie ze sobą wiele korzyści. Przede wszystkim pomaga w nauce poprawnego mówienia – rozwija język i słownictwo, a wyobraźnię. Poszerza horyzonty myślowe oraz dostarcza wiedzy w wielu dziedzinach. Czytanie książek rozwija także uczucia, w tym zdolność do empatii.

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-09-29

 

W ubiegłym tygodniu przedszkolaki z grupy Żabki, Biedronki, Kotki oraz Jeżyki udały się do TOK na lekcję biblioteczną . Podczas lekcji bibliotecznej, przedszkolaki dowiedziały  się jak zapisać się do biblioteki, na czym polega praca bibliotekarza oraz w jaki sposób książki są poukładane na półkach. NIe zabrakło również zabaw integracyjnych oraz rozwiązywania zagadek. Na koniec wszystkie dzieci udały sie na zwiedzanie wspaniałej wystawy kolekcji autorskich zdjęć  prof. Adama Wolskiego – dr habilitowanego, inżyniera oraz kapitana żeglugi wielkiej.

Serdecznie dziękujemy Pani KAROLINIE KURCZEWSKIEJ za poświecony czas, super zabawę i rzetelne przekazanie wiedzy. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-09-27

27.09.2021r. obchodziliśmy "Święto Dyni" i z tej okazji dzieci przyniosły do przedszkola dynie. Wspólnie uczestniczyliśmy w wielu zabawach z dynią w roli głównej: dyniowe kręgle, slalom dyniowy, dyniowe zawody oraz skoki przez dynię. To był bardzo wesoły dzień z fantastycznymi zabawami z dynią!

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-09-27

                                                                    

 

„Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. "Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko."

Nasze przedszkolaki przyłączyły sie do akcji SPRZĄTANIE ŚWIATA. Wcześniej zapoznały sie z informacjami , dlaczego powinniśmy dbać o środowisko i jakie są skutki zaśmiecania naszej planety. Jak widać  na zdjęciach , sprzątanie naszej planety sprawiło ogromną frajdę dzieciom. Dbałość o środowisko w obecnych czasach jest bardzo ważnym aspektrm  zycia każdego człowieka, którego należy uczyć od najmłodszych lat. 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-09-22

Grafika wektorowa Przedszkole, obrazy wektorowe, Przedszkole ilustracje i  kliparty

 

 

 

Przedszkolaki z Przedszkola im.Słonia nad Regą w Trzebiatowie obchodziły Dzień Przedszkolaka. Świętowały bawiąc się wspólnie i biorąc udział w konkursach.

Co roku w całej Polsce 20 września przedszkolaki świętują swój dzień - Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-09-20

 

 

 

16.09.2021r. gościliśmy w przedszkolu funkcjonariuszkę Komendy Powiatowej Policji  w Gryficach  panią  Agnieszkę . 

Pani Policjantka przekazała przedszkolakom wiedzę na temat bezpiecznego poruszania sie po drodze.

Dzieci utrwaliły sobie znaki drogowe, przepisy ruchu drogowego oraz jak bezpiecznie poruszać sie po ulicach. 

Serdecznie dziękujemy Pani Agnieszce za czas poświecony przedszkolakom i rzetelne przekazanie wiedzy. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-09-17

 

Międzynarodowy Dzień Kropki, to co raz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września. Tego dnia uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują wiele ciekawych zabaw i happeningów, które pomagają dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić. Od kilku lat w naszym przedszkolu również jest kontynuowana, ta tradycja.  Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie  zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu:

są w kropkach biedronki, są w koronie króla, a nawet zdobią kapelusz muchomora.

Wspólnie z dziećmi ułożyliśmy też własną historię małej Kropki,

a potem z kolorowych farb malowaliśmy fantazyjne obrazy.

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-09-15