Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi im. Słonia nad Regą
Menu
Strona głowna  /  Galeria  /  Zajęcia muzyczno-ruchowe (ul. Waryńskiego)
Zajęcia muzyczno-ruchowe (ul. Waryńskiego)
data dodania: 2022-03-12


Dnia 11.03.2022r. w naszym przedszkolu poprowadziła muzyczno-ruchowe zajęcia pokazowe pani Maria Tomaszewska i Barbara G ałyga.

Maria Zofia Tomaszewska - ukończyła Wydział Wychowania Muzycznego na, a następnie Wydział Rytmiki na Akademii Muzycznej w Gdańsku. Wraz z prof. dr hab. Martą Bogdanowicz w 1993 r. wydała Piosenki na literki do Metody Dobrego Startu.

Jest autorką popularnych w latach dziewięćdziesiątych podręczników do nauki muzyki od klas I-VI wraz z  przewodnikami  metodycznymi. Do książek nagrała wraz   kasety magnetofonowe. W 2003 roku, własnym sumptem wydała śpiewnik "Dzieciaki-śpiewaki". W 2006 lat napisała "Pląsy z długą brodą" (wydawnictwo  Harmonia) , dwa lata później "Kto ty jesteś?" oraz "Serce w plecaku" .W roku 2013 ukazała się książka "Piosenki i zabawy edukacyjne na Bum Bum Rurki/ Boomwhackers", którą napisała z Małgorzatą Miler. W 2016 nakładem Wydawnictwa "Bliżej Przedszkola" ukazała się książka dla dzieci żłobkowych i dzieci młodszych "Kapelusz pełen nut" . w 2016  „Piosenki od A do Z”, w roku 2018 :Mruczący kotek”, (we współautorskie z Joanna Węglarz).

Ukończyła kurs prowadzony przez Edwina Gordona "Improwizuję czyli audiuję-  dla osób kierujących edukacją" oraz kurs doskonalący w zakresie pedagogiki Marii Montessori.

Zajęcia przeprowadzone przez obie panie zrobiły na dzieciach ogromne wrażenie, dzieciaki pokochały nowe utwory od pierwszych chwil.  Po prostu efekt  WOW! Euforia, uśmiechy na twarzy, wołanie o jeszcze, a później prośby o powtarzanie zabawy. Ocena naszych małych recenzentów mówi sama za siebie.Komentarze
Dodaj komentarz
Imię i Nazwisko
Adres e-mail
Komentarz
Wpisz wynik: 2+1