Światowy Dzień Ziemi

15 dni temu

Przyszłość naszej planety, zależy od każdej, nawet najmniejszej działalności człowieka...

22.04.2024 r.  nasze Przedszkolaki świętowały Dzień Ziemi. Przeprowadzono mnóstwo działań proekologicznych. Dzieciaki sprzątały śmieci na terenie przedszkola oraz w jego okolicy. Sadziły drzewka iglaste wokół przedszkolnego ogrodzenia. Ponadto odbywały się ciekawe zajęcia dydaktyczne, projekcje filmów proekologicznych oraz turniej wiedzy ekologicznej. Wszystkie podjęte działania miały na celu uświadomić dzieci jakie są sposoby ochrony naszej planety. Dowiedziały się, że dla dobra naszego środowiska należy sadzić drzewa i pielęgnować rośliny, segregować odpady, oszczędzać wodę i prąd, ograniczyć zużycie plastiku oraz poznały definicje recyklingu.