Dzień leśnika

miesiąc temu

04.04. obchodzony jest Dzień Leśnika i między innymi z tego powodu dziś gościem w przedszkulu przy ul. WARYŃSKIEGO była Pani Anna Grabarczyk z Nadleśnictwa Gryfice. Na początku spotkania Pani Leśnik zaprezentowała swój strój - mundur terenowy, następnie omówiła na czym polega jej praca. Opowiedziała również o zagrożeniach jakie mogą spotkać nas w lesie i jak w takiej sytuacji należy się zachować. Upomniała wszystkich o tym jak ważne jest dbanie o przyrodę i drzewa oraz o zapobieganiu pożarów w lasach. A w momencie, w którym my zauważymy dym w lesie lub parku musimy jak najszybciej reagować i zgłosić to odpowiednim służbom pod numerem alarmowym. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały pieczątki przedstawiające różne gatunki zwierząt leśnych oraz pamiątkowe breloczki i kolorowanki. W ramach wdzięczności nasze dzieci wręczyły na ręce Pani Ani upominki i kartki z życzeniami dla wszystkich leśników od wszystkich pracowników i przedszkolaków.