Spotkanie ze strażakiem

3 miesiące temu

Dzięki uprzejmości jednego z rodziców, 12 lutego, grupy "Smerfy" i "Sówki" miały przyjemność uczestniczyć w spotkaniu z przestawicielem Wojskowej Straży Pożarnej w Trzebiatowie. Poznaliśmy, jakże niebezpieczną, pracę strażaka, jego umundurowanie oraz strój i ekwipunek stanowiący wyposażenie podczas akcji ratowniczych. Dzieci dowiedziały się, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, do zalanych domów, powalonych drzew, a także ratują zwierzęta.Podczas spotkania strażacy uświadomili dzieciom jak zachowywać się w sytuacjach zagrożenia, oraz jak powiadomić służby ratownicze. Na zakończenie przedszkolaki podziękowały za interesujące spotkanie i życzyły wytrwałości i powodzenia w codziennej pracy.