Przedstawienie teatralne - "Dziki zachód"

6 miesięcy temu

W dniu 15 listopada  2023 r. gościliśmy w naszej szkole aktorów Teatru „Kurtyna” z Krakowa, którzy zaprezentowali spektakl pt.: „Dziki zachód”. Głównym tematem teatrzyku profilaktycznego były zagrożenia związane z nadmiernym korzystaniem ze smartfonów. Szczególnie zwrócono uwagę na podstawowe zasady prowadzenia zdrowego trybu życia. Bajka przedstawiała historię kowboja Maurycego, który pewnego dnia otrzymuje zadanie odnalezienia ważnego dla wszystkich dzieci skarbu. Podobno ukradła go podstępna Indianka o imieniu Danka. Maurycy, który panicznie boi się koni wyrusza pieszo w niebezpieczną podróż na tereny zamieszkiwane przez Indian. Wędrując i spotykając różnych mieszkańców prerii trafia na tajemniczą żabę Martę, z którą ucina sobie dłuższą rozmowę. Marta przekonuje go, że poszukiwanym przez Maurycego najważniejszym obecnie dla dzieci skarbem na pewno będzie smartfon. Niemający pojęcia o technologii i sprzętach kowboj postanowił uwierzyć swojej rozmówczyni. Dostał od niej też precyzyjne wskazówki, gdzie ostatnio widziano Indiankę i jak można ją odnaleźć.
Czy Maurycy odzyskał skarb i czy był to na pewno smartfon? Tego wszystkiego dowiedziały się dzieci po obejrzeniu bajki.
Spektakl był pełen dynamicznych, humorystycznych dialogów, a interakcja działań scenicznych z publicznością dostarczyła dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń.